Coaching jest w Polsce stosunkowo młodą dziedziną i wielu ludzi ciągle zadaje sobie pytanie czym on właściwie jest, czy pomaga i jak się do tego zabrać. Z drugiej strony rośnie liczba kursów i coacherów, więc łatwo trafić na pseudo szkoleniowca, który zrazi nas do metody.

Coaching z angielskiego oznacza trenować. Jest to metoda rozwoju osobistego która ma doprowadzić klienta do podejmowania wyzwań, wyznaczania konkretnych celów i optymalizacji działań. Inaczej mówiąc – trener ma na nad oddziaływać w ten sposób, abyśmy nie bali się wyzwań i twardo dążyli do określonych celów. Wydaje się to proste i oczywiste, ale bardzo wielu ludzi tkwi w martwym punkcie i nie potrafi rozwinąć skrzydeł tylko dlatego, że brak im motywacji. Warto więc wybrać się na szkolenie Coaching choćby po to, by z bliska przyjrzeć się tej metodzie.

Istnieje kilka rodzajów treningu, więc niezależnie od założonego celu, każdy znajdzie coś dla siebie:
-zawodowy – pomagający w rozwoju kariery
-personalny – związany z rozwojem wewnętrznym danej osoby
-life coaching – dla tych, którzy pragną poprawić swoje życie osobiste

Czym powinien charakteryzować się dobry szkoleniowiec? Przede wszystkim w naszej relacji z nim powinniśmy się dobrze czuć i widzieć pozytywne skutki jego działań

Zanim wybierzemy szkolenie lub naszego osobistego trenera warto zdobyć opinie i wrażenie osób, które z nich korzystały. Bardzo łatwo zrazić się do metody trafiając w ręce nieodpowiednich coacherów. Natomiast korzyści z dobrze przeprowadzonego treningu mogą okazać się nieocenione.