Niewątpliwie każde małżeństwo od czasu do czasu przechodzi jakiś mniej lub bardziej poważny kryzys. Niektóre małżeństwa potrafią stosunkowo szybko uporać się z kłopotami, a inne decydują się na rozwód. Wydaje się, że ludzie coraz gorzej radzą sobie z kłopotami w małżeństwach, ponieważ rozwody Wrocław czy Kraków to bardzo częste zjawisko. Dlaczego tak się dzieje, i co zrobić, aby mieć szczęśliwe małżeństwo?

 

Nie wolno się spieszyć

Wydaje się, że bardzo często rozwód jest efektem zbyt pochopnej decyzji o ślubie. Ludzie często zakochują się w sobie i po kilku miesiącach decydują się już na ślub. Gdy jednak pierwsza fascynacja nieco zgaśnie, okazuje się, że niewiele ich łączy. Zdecydowanie warto lepiej się poznać zanim podejmie się decyzję o ślubie. Wydaje się, iż para powinna mieszkać ze sobą przez jakiś czas, zanim partnerzy zdecydują, że chcą spędzić ze sobą całe życie. Nie sposób dogłębnie się poznać nie mieszkając ze sobą.

 

Ślub ze względu na dziecko

Bardzo popularne, chociaż obecnie już nie aż tak jak dawniej, jest branie ślubu ze względu na ciąże. Ludzie nie chcą, aby ich dziecko było dzieckiem pozamałżeńskim. Efekt jest taki, ze bardzo często dzieci cierpią z tego powodu. Małżeństwo, które zostaje zawarte tylko i wyłącznie ze względu na dziecko bardzo często kończy się rozwodem i wojną między rodzicami. Wydaje się, że lepiej dla dziecka, gdy nie wychowuje się w pełnej, zwyczajnej rodzinie, ale za to nie przeżywa też stresu związanego z rozwodem rodziców, ani nie jest świadkiem ich wiecznych kłótni.